Diecezja Świdnicka

Uroczystości w świdnickim WSD

wtorek, 26-04-2022 | dodał: xp

Najpierw święto patronalne biskupa, a dzień później wspólnoty seminaryjnej.

Mszę św. w święto św. Marka Ewangelisty sprawowali czterej biskupi: bp Marek Mendyk, bp Adam Bałabuch, bp Ignacy Dec i bp Stefan Regmunt, u którego boku solenizant służył przez 13 lat.

Świętując imieniny, biskup świdnicki wykorzystał, by jeszcze raz podziękować emerytowanemu pasterzowi diecezji zielonogórsko-gorzowskiej za przykład i świadectwo życia.

Homilię wygłosił ks. Marek Korgul, dyrektor Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej, który również tego dnia obchodził swoje święto patronalne. Przypomniał sylwetkę świętego i zachęcał do jego naśladowania.

Kolejnego dnia Mszy św. odpustowej w świdnickim seminarium przewodniczył bp Adam Bałabuch.

- Potrzeba nam dzisiaj  w świecie odwagi. Przyznania się do Chrystusa, obumierania dla tego, co światowe, co myślą inni. W Ewangelii św. Jana usłyszeliśmy przecież przed chwilą, że jeśli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie samo, nie przyniesie obfitego owocu - podkreślał dając za przykład św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

Imieniny w gronie najbliższych
Odpust w świdnickim seminarium