Diecezja Świdnicka

Po raz dwudziesty poszli do MB Dobrej Rady

wtorek, 03-05-2022 | dodał: xp

Pielgrzymka do Sulistrowiczek na stałe wpisała się w kalendarz biskupiego miasta.

Przed laty prowadził ją ks. Roman Tomaszczuk, a gdy ten wstąpił do benedyktynów, rolę przewodnika przejął ks. Krzysztof Ora. Przez kilkanaście lat grupa kilkuset pątników ruszała 1 maja ze świdnickiej katedry do Matki Bożej Dobrej Rady.

Epidemia sprawiła, że pielgrzymka najpierw odbyła się w ograniczonej formie, a rok później zmieniła datę, by idących nie obejmowały ostre warunki reżimu sanitarnego.

W tym roku już bez skrępowania ok. 250 osób poszło do Sulistrowiczek 3 maja. Na trasie modlili się, słuchali konferencji i uczestniczyli w niedzielnej Mszy św. w parafii św. Michała Archanioła w Wirach. Na miejscu natomiast wzięli udział w nabożeństwie majowym.

Więcej: Poszli po dobrą radę do Sulistrowiczek

Konferencja Episkopatu Polski