Get Adobe Flash player

XXV edycja ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Służby Liturgicznej - etap diecezjalny 17 III

Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu i Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl organizują jubileuszową XXV Edycję Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów.

W tym roku obowiązującym materiałem będzie Księga Rodzaju wraz ze wstępem i przypisami (Biblia Tysiąclecia, wyd. V).

Zgłoszenia do 12 marca proszę przesyłać na adres:

Konkurs adresowany jest do ministrantów i lektorów, którzy aktualnie należą do Liturgicznej Służby Ołtarza, a ich wiek nie przekracza 26 lat (Konkurs adresowany jest wyłącznie do chłopców).

Do udziału w Konkursie zaproszeni są:

– uczestnicy indywidualni w dwóch kategoriach wiekowych:

(I) szkoła podstawowa i gimnazjum;

(II) szkoła ponadgimnazjalna i starsi,

– drużyny liczące od 3 do 5 osób (więcej informacji na temat drużyn zob. w regulaminie Konkursu)

Każda parafia (a w finale diecezja) może być reprezentowana maksymalnie przez jedną drużynę i po jednym uczestniku indywidualnym z danej kategorii wiekowej. Uczestnik indywidualny nie może być członkiem drużyny.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch etapach:

• eliminacje diecezjalne odbędą się dnia 17 marca 2018 r. – należy wyłonić indywidualnych zwycięzców i drużynę diecezjalny - ETAP DIECEZJALNY odbędzie się 17 III o godz. 15.00 w Ząbkowicach Śląskich

• laureaci etapu diecezjalnego wezmą udział w finale ogólnopolskim w Seminarium Duchownym w Paradyżu w dniach 18-19 maja 2018 r.

Ponadto na finał ogólnopolski (wyjątkowo z racji jubileuszu) zaproszeni są wszyscy, którzy uczestniczyli w minionych latach przynajmniej w jednej edycji Konkursu, a których wiek przekracza dzisiaj 26 lat (jest to zaproszenie także dla księży, którzy kiedyś brali udział w konkursie jako ministranci). Będzie również dla nich przygotowany konkurs podczas finału ogólnopolskiego. Osoby te nie podlegają eliminacjom diecezjalnym – zapraszamy wszystkich!

Jak co roku nasi dobroczyńcy przygotowują cenne nagrody. Główną nagrodą edycji jubileuszowej dla obu zwycięzców indywidualnych oraz zwycięskiej drużyny będzie pielgrzymka do Ziemi Świętej! Zapraszam do udziału i dziękuję za współpracę!

Z wyrazami szacunku
ks. Łukasz Łaszkiewicz

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online